Hurdacı enes Logo
Mamak Hurda Alımı

Mamak Hurda, firmamız Hurdacı Enes Geri Dönüşüm Hizmetlerinin Mamak Hurdacı olarak siz değerli müşterilerimize hizmet verdiği bir hizmet bölgesidir. Ankara Hurda Alanlar, olarak da bilinen firmamız Ankara Hurdacılar Hurdacı Enes, atıl durumda bulunan hurdalarınızı değerinden yüksek fiyatlar ödeyerek alıyor ve geri dönüşüme kazandırıyoruz.

Mamak Hurda Alımı

Mamak Hurda Alımı yapmak isteyen müşterilerimiz için Hurdacı Enes, hurda demir, hurda bakır, hurda alüminyum, hurda sarı, hurda kablo, hurda motor, hurda beyaz eşya, hurda çamaşır makinası, hurda buzdolabı, hurda fırın, hurda bulaşık makinası, hurda klima, hurda kompozit, hurda akü, hurda çinko ve hurda kromları yerinden alıyor ve kazanırken kazandırıyor.

Sizde ankara hurda alanlar arasında yer alıp almadığımızı öğrenmek ve hurda fiyatları ile ilgili bilgi almak için bir telefonla arayarak hizmet alabilirsiniz.

Ankara Mamak

Mamak Hurda ilçesinin kuruluşu 1200’lü yılların ikinci yarısına rastlar. Kurucuları ise Ahilerdir. Ankara’da hüküm süren Ahi Hükümeti, değişik mekânları kuran ve yönetenlerin isimlerini o mekanlara verirler ve bu bölgeler, orayı idare eden Ahi büyüklerinin isimleri ile anılırlardı. Ahi Mamak, Ahi Etimesgut, Ahi Tura gibi… Mamak’ta ahiler tarafından kurulan çiftliği de Ahi Mamak yönetmiş ve buraya ismini vermiştir. Ankara’nın Osmanlılara geçmesinden sonra ise buradaki çiftliğe Tahir isminde bir komutan atanır. Kaynaklarda bu komutanı Tahir Mamak olarak görürüz.

Mamak’ın tarihi, Anadolu’nun tarihi ile özdeştir. Mamak-Kayaş’ta yapılan araştırmalarda Anadolu’nun oluşum tarihine rastlarız. Prof. Dr. Kurt LEUCHS, Kayaş’ta 1932 yılında yapmış olduğu araştırmalarda Anadolu’nun oluşumuna katkı sağladığı bilinmektedir.

Bölgemizde yapılan araştırmalar tarihe ışık tutmuştur. Max Pfannenstiel, Hüseyin Gazi Dağı çevresinde yaptığı araştırmalarda 5 cm’lik bir bıçakla birlikte Mamak tarihine ışık tutacak başka eşyalar da bulur. Kutludüğün, Ortaköy, Gökçeyurt ve Kızılca çevresinde Romalılar dönemine ait bazı tarihi eser kalıntılarına da rastlanmıştır. Kutludüğün Beldesi’nde bulunan bir eser bugün Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenmektedir. Yine Kutludüğünde çıkan bazı tarihi eserler eski belediye binası önünde sergilenmektedir. Ortaköy ve Gökçeyurt mahallelerinde bulunan erken Roma dönemi kalıntıları da camilerimizi süslemektedir.

Anadolu’nun Türkler tarafından ele geçirilmesiyle birlikte, Türk obaları birer birer Mamak’ın şimdiki mahallelerine yerleştirilir. Bu bölgedeki isimlerin tamamına yakını Türk obalarından alır. Nenek, Kızılca, Bayındır, Kayaş, gibi.

Kaynak

Keçiören Hurda Alımı için hizmet verdiğimiz keçiören mahalleleri;
ABİDİNPAŞA MAHALLESİ , AKDERE MAHALLESİ , AKŞEMSETTİN MAHALLESİ , ALTIAĞAÇ MAHALLESİ , ALTINEVLER MAHALLESİ , ARAPLAR MAHALLESİ , AŞIK VEYSEL MAHALLESİ , BAHÇELERİÇİ MAHALLESİ , BAHÇELERÜSTÜ MAHALLESİ , BALKİRAZ MAHALLESİ , BAŞAK MAHALLESİ , BAYINDIR MAHALLESİ , BOĞAZİÇİ MAHALLESİ , BOSTANCIK MAHALLESİ , CENGİZHAN MAHALLESİ , ÇAĞLAYAN MAHALLESİ , ÇİĞİLTEPE MAHALLESİ , DEMİRLİBAHÇE MAHALLESİ , DERBENT MAHALLESİ , DİRİLİŞ MAHALLESİ , DOSTLAR MAHALLESİ , DURALİ ALIÇ MAHALLESİ , DUTLUK MAHALLESİ , EGE MAHALLESİ , EKİN MAHALLESİ , FAHRİ KORUTÜRK MAHALLESİ , GENERAL ZEKİ DOĞAN MAHALLESİ , GÖKÇEYURT MAHALLESİ , GÜLVEREN MAHALLESİ , HARMAN MAHALLESİ , HÜREL MAHALLESİ , HÜSEYİNGAZİ MAHALLESİ , KARAAĞAÇ MAHALLESİ , KARŞIYAKA MAHALLESİ , KARTALTEPE MAHALLESİ , KAYAŞ MAHALLESİ , KAZIM ORBAY MAHALLESİ , KIBRISKÖY MAHALLESİ , KIZILCA MAHALLESİ , KÖSTENCE MAHALLESİ , KUSUNLAR MAHALLESİ , KUTLU MAHALLESİ , KUTLUDÜĞÜN MAHALLESİ , KÜÇÜK KAYAŞ MAHALLESİ , LALAHAN MAHALLESİ , MEHTAP MAHALLESİ , MİSKET MAHALLESİ , MUTLU MAHALLESİ , ORTAKÖY MAHALLESİ , PEYAMİ SAFA MAHALLESİ , SAİMEKADIN MAHALLESİ , ŞAFAKTEPE MAHALLESİ , ŞAHAP GÜRLER MAHALLESİ , ŞAHİNTEPE MAHALLESİ , ŞEHİT CENGİZ TOPEL MAHALLESİ , ŞİRİNTEPE MAHALLESİ , TEPECİK MAHALLESİ , TUZLUÇAYIR MAHALLESİ , TÜRKÖZÜ MAHALLESİ , ÜREĞİL MAHALLESİ , YENİ BAYINDIR MAHALLESİ , YEŞİLBAYIR MAHALLESİ , YUKARI İMROHOR MAHALLESİ , ZİRVEKENT MAHALLESİ'dir.

Galerimiz